Перегонівка

Перегонівка село В Кобеляцькому районі на Полтавщині. В селі збереглась
Свято – Іллінська церква, а також залишки Перегонівської ГЕС

Сухе
1. Велоподорож починається з села Чапаєвка Козельщинського району, звідти ми і стартуємо. Перше село по дорозі Сухе. Малесеньке село з великою кількістю покинутих дворів знаходиться в мальовничій місцевості. В селі знаходиться державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара. Олесь Гончар – класик радянської літератури, провів тут своє дитинство. В 3 роки, після смерті матері його забрали в село рідні дід і бабуся.  Ходив майбутній письменник у семирічну школу аж у село Бреусівка, сусіднього, Козельщинського району,  а це приблизно кілометрів десять до Сухої безкінечними полями і посадками. Саме про це він і писав в оповіданні «Ода тій хаті, що в снігах».  Відомим його твором є “Собор”, за який він піддавався критики і травлі.
Сухе
2. В цей день якраз було свято Трійці і біля музею було людно. З 2006 року в день Святої Трійці проводиться традиційний захід «Зелене свято Гончарового дитинства», який щорічно відвідують шановані гості з різних міст України: письменники, журналісти, громадські та політичні діячі, поціновувачі творчості класика української літератури.

державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара

3. Експозиційний фонд музею нараховує більше 1500 експонатів

державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара

4. Музей-садибу Олеся Гончара облаштовано у невеличкій селянській хаті, збудованій аж у  1892 року Гаврилом і Єфросинією Гончарами. Мабуть це найстаріша хата яка збереглась у цій місцевості.

Не менш цікава подорож   Чехівка - Мельники - Крутьки - Чапаївка

державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара

5. Музики біля музею
державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара
6. Директор музею Бондаревська Тетяна Владиславівна просто живе цим музеєм, сповна віддаючись роботі, дуже приємна у спілкуванні людина, яка багато що може розказати про цей край.
Олесь Гончар
7. Свято закінчувалось, а ми вирушали далі, нескінченним полями і посадками до села Перегонівка, що знаходиться біля річки Ворскла.
Свято-Іллінська церква
8. Спуски/підйоми і ми в селі. В центрі села домінантою стоїть Свято-Іллінська церква. 
Перегонівка
9. Точної дати побудови церкви ніхто незнає, приблизно це 1908 рік. Село ж Перегонівка ще давніше, воно було засноване в далекому 1716 році.
Свято-Іллінська церква Перегонівка
10. Церкву збудовано без жодного цвяху. Взагалі то незвично бачити дерев’яні церкви в цій місцевості, все ж таки це не північ чи захід України. В сусідньому Козельщинському районі дерев’яних церков немає, а от в Кобеляцькому, до якого і належить Перегонівка їх аж 3.
Перегонівка Кобеляцький район
11. Традиційно при радянській владі церкву закрили, при нацистах відкрили, а потім знову закрили. А з 1990 року церкву поступово почали відновлювати…

12. Перегонівська ГЕС  була запущена у 1954 і мала потужність в 205 кВт. Смішна потужність як на сьогодні. Працювала станція недовго з 1954 по 1964 і давала електроенергію аж 4 селам.
Перегонівка Ворскла
13. Мальовнича річка Ворскла незважаючи на людську діяльність все так же впадає в Дніпро. А взагалі то більше про Перегонівку написано у Вікіпедії, повторятись не буду, стаття там просто шикарна. По тегу Полтавщина ще більше розповідей про цей куточок України.

Не менш цікава подорож   Від Чорного Лісу До Холодного Яру

Всі велоподорожі

Comments

comments