Перегонівка

Перегонівка село В Кобеляцькому районі на Полтавщині. В селі збереглась
Свято – Іллінська церква, а також залишки Перегонівської ГЕС

Сухе
1. Велоподорож починається з села Чапаєвка Козельщинського району, звідти ми і стартуємо. Перше село по дорозі Сухе. Малесеньке село з великою кількістю покинутих дворів знаходиться в мальовничій місцевості. В селі знаходиться державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара. Олесь Гончар – класик радянської літератури, провів тут своє дитинство. В 3 роки, після смерті матері його забрали в село рідні дід і бабуся.  Ходив майбутній письменник у семирічну школу аж у село Бреусівка, сусіднього, Козельщинського району,  а це приблизно кілометрів десять до Сухої безкінечними полями і посадками. Саме про це він і писав в оповіданні «Ода тій хаті, що в снігах».  Відомим його твором є “Собор”, за який він піддавався критики і травлі.
Сухе
2. В цей день якраз було свято Трійці і біля музею було людно. З 2006 року в день Святої Трійці проводиться традиційний захід «Зелене свято Гончарового дитинства», який щорічно відвідують шановані гості з різних міст України: письменники, журналісти, громадські та політичні діячі, поціновувачі творчості класика української літератури.

державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара

3. Експозиційний фонд музею нараховує більше 1500 експонатів

державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара

4. Музей-садибу Олеся Гончара облаштовано у невеличкій селянській хаті, збудованій аж у  1892 року Гаврилом і Єфросинією Гончарами. Мабуть це найстаріша хата яка збереглась у цій місцевості.

Не менш цікава подорож   Кам'янка - Жаботин - Черкаси

державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара

5. Музики біля музею
державний літературно-меморіальний музей-садиба Олеся Гончара
6. Директор музею Бондаревська Тетяна Владиславівна просто живе цим музеєм, сповна віддаючись роботі, дуже приємна у спілкуванні людина, яка багато що може розказати про цей край.
Олесь Гончар
7. Свято закінчувалось, а ми вирушали далі, нескінченним полями і посадками до села Перегонівка, що знаходиться біля річки Ворскла.
Свято-Іллінська церква
8. Спуски/підйоми і ми в селі. В центрі села домінантою стоїть Свято-Іллінська церква. 
Перегонівка
9. Точної дати побудови церкви ніхто незнає, приблизно це 1908 рік. Село ж Перегонівка ще давніше, воно було засноване в далекому 1716 році.
Свято-Іллінська церква Перегонівка
10. Церкву збудовано без жодного цвяху. Взагалі то незвично бачити дерев’яні церкви в цій місцевості, все ж таки це не північ чи захід України. В сусідньому Козельщинському районі дерев’яних церков немає, а от в Кобеляцькому, до якого і належить Перегонівка їх аж 3.
Перегонівка Кобеляцький район
11. Традиційно при радянській владі церкву закрили, при нацистах відкрили, а потім знову закрили. А з 1990 року церкву поступово почали відновлювати…

12. Перегонівська ГЕС  була запущена у 1954 і мала потужність в 205 кВт. Смішна потужність як на сьогодні. Працювала станція недовго з 1954 по 1964 і давала електроенергію аж 4 селам.
Перегонівка Ворскла
13. Мальовнича річка Ворскла незважаючи на людську діяльність все так же впадає в Дніпро. А взагалі то більше про Перегонівку написано у Вікіпедії, повторятись не буду, стаття там просто шикарна. По тегу Полтавщина ще більше розповідей про цей куточок України.

Не менш цікава подорож   Велоподорож 4 районами Черкаської області

Всі велоподорожі

Comments

comments