Фоторозповідь про один із куточків Кривого Рогу – ботанічний сад.
До речі довжина Кривого Рогу приблизно 60 кілометрів, а не 120 як пишуть всюди, можливо вони просто міряють довжину криворізького району. Ще один факт те що Кривий Ріг не є обласним центром, а всього лише райцентр.
Мені вже довелось тут побувати пізно восени, то ж було бажання відівідати сад весною чи влітку. Опинившись в місті по родинним справам вирішив зайти в ботсад.
Як доїхати до ботанічного саду в місті Кривий Ріг?
Ботанічний сад знаходиться біля мікрорайону Даманський, що в Тернівському районі міста. Зовсім поруч біля ботсаду автостанція Терни, розклад автобусів можна глянути по ссилці. З Черкас я приїхав саме на цю станцію.
З центрального автовокзалу сюди аж 35 кілометрів, з соміста трохи менше, спочатку треба їхати 323 маршруткою до ст. Рокувата, а потім пересісти на 231 і вийти на 7 лікарні, а потім ще пішки.
Із залізничного вокзалу 229 маршруткою до зуп. 8 -а лікарня , потім 231 до вул. Маршака і там вже запитати
З інших частин міста – маршруткою до пл. Толстого ( зуп 8-а лікарня ) потім 231 – ю.
Ціна квитка і розклад роботи
Квиток коштував всього 15 гривень, за фотозйомку ніхто нічого додатково не брав. Ботанічний сад відкритий для відвідування щоденно з 8.00 до 21.00
Ось що написано на сайті ботсаду
Криворізький ботанічний сад НАН України, як і переважна більшість установ наукового сектору нашої держави знаходиться в скрутному фінансовому становищі. Розмір бюджетного фінансування нижчий розміру зарплатного фонду працівників закладу, тому, частково, він покривається за рахунок коштів отриманих завдяки господарській діяльності. Всі розрахунки за комунальні та поточні витрати ботсад проводить виключно за кошти, отримані завдяки господарській діяльності, визначеній його статутом. Перелік платних послуг затверджується вченою радою саду, включаючи плату за вхід, екскурсійні послуги, професійну фотосесію або комерційну зйомку*. Звичайні відвідувачі саду за фотозйомку не сплачують.
Алеями саду
Перше що бачить відвідувач саду це місток через озеро. Але по ньому не пройдеш він в аварійному стані з 2016 року. Тож на той берег прийдеться йти обхідними шляхами.
Біля містку квітне собі в ґрунті кактус опунція
Разом з іншими сукулентами.
Стежка вздовж озера проходить біля березок під якими можна відпочити.
Центральна алея виглядає якось убого
Радує що хоч інформаційний щит поновили.
На вказівники вже сил не вистачило
На жаль рослини також не підписані як то в усіх інших ботсадах
Це от гінкго білоба
А це сосна кримська
Всі доріжки заасфальтовані тож ходити можна в будь-яку погоду
Є доріжки і з плитки
І клумби з однорічними рослинами
І гірки на які можна піднятись
Можна відпочити в затінку під катальпами
І прогулятись розарієм
Правда троянди вже в більшості відцвітали, хоча це ще тільки був кінець червня
Вид на став
В південній частині облаштовано грядки з однолітніми рослинами
Це ковила, яка колись була поширена в степу. Що за вид не скажу так як їх в Україні росте аж 27 видів.
А це лаванда. Запах не дасть помилитись.
А ця акація сама по собі вибухала
Вид з південної частини ботсаду на адміністративну будівлю.
Маскування адміністративної будівлі.
В день відвідин ботсаду я не відмовив собі в задоволенні скупатись в ставку біля ботсаду, так як спека була за 30 градусів. На облаштованому пляжі чергували рятувальники і навіть був душ. Приємний такий бонус. Пляж облаштувало одне з місцевих підприємств.
Трохи негативу
Після відвідин ботсаду склалось враження, що він місцевій владі зовсім не потрібен. Звичайно ж на ньому не попіариться Вілкул. І все це зберігається тільки на чистому інтузіазмі робітників. І місце яке б моголо стати перлиною Кривого Рогу потрохи занепадає.
З серпня 2016 р. пішохідний міст, що з’єднує адміністративно-господарську зону саду з його основною територією знаходиться в аварійному стані. Зважаючи на важливе значення мосту як архітектурної пам’ятки для відвідувачів, для здійснення екскурсійно-просвітницької та господарської діяльності установи, ми неодноразово звертались в різні інстанції стосовно ремонту мосту, але, на цей час жодних позитивних зрушень не маємо. Звертаємось до бізнес товариства міста й області, депутатів, громадських діячів різних рівнів з проханням допомогти відвідувачам саду у відновленні роботи «мосту закоханих». Щорічно наш сад відвідує близько 30 тисяч людей. /із офіційного сайту ботсаду/
Читати ще про ботанічні сади і дендропарки
Криворізький ботанічний сад восени
Екскурсія на кар’єр ПГЗК (ЮГОК)