Білосніжний велопохід

підсніжник складчастий

Велосипедна подорож до заказнику Білосніжний що в  Холодному Яру. Море підсніжників і багато людей.

Минаючи тясминські села

В Черкаській області три  місцини дуже виділяються з типового ландшафту Черкащини. До них я відношу болото Ірдинь, Трахтемирів і звісно ж Холодний Яр.  Холодний Яр роками був центром національно – визвольної боротьби українського народу. Та в цей раз нас цікавила не історія.

В цей раз нас цікавили підсніжники, а саме підсніжник складчастий, який росте в Україні в Криму і на Черкащині в Холодному Яру, заказник “Білосніжний”.  Звісно ж виривати ми їх не збирались.

Білосніжний велопохід почався  з  виїзду із Черкас після 9 годинни. Подорож почалась в суцільному тумані.
Нечаївка туман
АЗОТ, потім Вергуни і от ми в Нечаївці. В селі туман розсіявся і навіть пробувало пробиватись сонечко. Село цікаве тим що тут збереглась церква Різдва Пресвятої Богородиці, вона збудована в другій половині XVIII ст. Біля Нечаївки знаходиться Шаєва гора, цікава місцина куди теж варто заїхати якщо буде час.
церква в Нечаївці
Понад Тясмином в селах ще збереглись старі хати під соломянимим стріхами. Та залишилось їм не довго ….
стара хата в Нечаївці
Село Нечаївка плавно переходить  в село Думанці. В сезон тут грибників більше ніж грибів. Є одне місце де ростуть такі покручені і містичні сосни. Трохи незвично і моторошно їх споглядати.
казковий ліс Думанці
Таке відчуття що руки – гілки прям тягнуться до тебе.
покручені дерева в Думанцях
Нещодавно в Думанцях відкрили пам’ятник жертвам страшного геноциду українського народу  1932 – 1933 років. Позаду радянський пам’ятник загиблим у другій світовій війні
Думанці центр
Навесні Тясмин розливається, змінюючи трохи звичний пейзаж. Вид в сторону Медведівки.
Тясмин
Вид в сторону Нечаївки. На горизонті Шаєва гора.
Тясмин навесні
Після Думанців потрапляємо в Чубівку. Село цікаве тим що тут на горі знаходиться Жаботинський Свято-Онуфріївський монастир.

Ще можна заїхати на глиняний кар’єр, якщо при в’їзді до села повернути ліворуч
гора Чубівка
А далі чекає ґрунтова дорога.
Чубівка

Не менш цікава подорож   Чубівка

Холодний Яр

Через спуски і підйоми нарешті потрапляємо до заказнику “Білосніжний” де і зростає підсніжник складчастий.
заказник Білосніжний
Підсніжник складчастий (Galanthus plicatus M.Bieb.) — багаторічна цибулинна рослина. Один з трьох видів роду флори України.
Підсніжник складчастий
Назва роду походить від грецьких слів, які в перекладі означають «молочно-квітковий» (колір квітів цієї рослини нагадує молоко).
Galanthus plicatus M.Bieb.
Складчастий — від складки на листкові. Підсніжник складчастий зустрічається в передгір’ях та горах, на узбіччі лісів і в чагарниках.
Galanthus plicatus M.Bieb.
На жаль з кожним роком все більше тих хто їде сюди не тільки милуватись красою квітів а й рвати їх і витоптувати. З однієї сторони популярність місця привернула увагу до проблеми збереження рідкісних квітів, а з іншої спричинила наплив не зовсім адекватних туристів в це місце. Бидло не зрозуміти що квіти не можна рвати, що також не можна розпалювати вогнища в невстановлених місцях чи витоптувати квіти роблячи ефектне селфі на фоні підсніжників.
першоцвіти Холодного Яру
В популяризаціїї цього місця є і винна цього сайту. То ж закликаю не бути бидлом і зберегти це унікальне місце для нащадків.
первоцвіти Холодного Яру
Згідно до Постанови КМ України від 7 листопада 2012р. №1030 за кожну пошкоджену (зірвану) рослину стягується компенсація у розмірі 49 грн. Крім цього, відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконний продаж та придбання цієї рослини додатково стягується штраф у розмірі від 1700 до 3655 грн.
первоцвіти Холодного Яру
Та на щастя є екологи, які незважаючи на несприятливі погодні умови та  конфліктних порушників на повному ентузіазмі бережуть для нас цю часточку первозданної природи.  Вже не перший рік екскурсовод філії “Холодний Яр” заповідника “Чигирин” Ольга Галушко організовує охорону холодноярських первоцвітів.
екологи і туристи
Завжди дивує як автомобілісти намагаються допхатись машиною якнайближче до бажаного об’єкту.  Місили багно, але все одно лізли. На фото нормальні автомобілісти.
Мотронинський монастир
По дорозі назад, в Мельниках можна споглядати типові холодноярські пейзажі.
Мельники
Здається це новий пам’ятник
Мельники

Не менш цікава подорож   Цвіткове - Городище - Ірдинь

Козак на Першому кордоні. Ну а далі буде нудна Чигиринська траса і знову туман. Весь маршрут вийшов 100+ км.
Перший Кордон Медведівка

Білосніжний велопохід – скрін із Страви.

Білосніжний велопохід

Минулорічні поїздки
2015
2016 

Comments

comments