Чубівка

Проїхались велосипедом з Черкас до села Чубівка, через села Вергуни, Нечаївка та Думанці.

Чубівка

Чубівка
1. Жаботинський Свято-Онуфріївський монастир розташований за 2 км на схід від центру  села Чубівка. Від села Думанці до монастиря близько 4.5 км. Добирались сюди ми велосипедами з Черкас. Можна сюди добратись громадським транспортом до села Чубівка ходить автобус, або ж автобусом до Думанців а звідти пішки.
Чубівка
2. Найбільш рання достовірна інформація про нього належить до 1706 року, коли Київський митрополит Варлаам Ясинський просив заступництва монастирю у гетьмана Івана Мазепи, а у 1752 році обитель була відновлена Чигиринським старостою Яном Яблоновським. Однак деякі архівні матеріали монастиря свідчать про існування обителі більш, як 600 років. З 1786 року –це заштатний, з 1904 року – чоловічий монастир гуртожитного типу.(с) Mandrivnic
Чубівка
3. З чотирьох церков,які знаходились на подвір’ї монастиря,час пощадив лише кам’яну церкву Святого Онуфрія,збудовану в 1812 році.Як і всі монастирі,Свято-Онуфріївський знав як часи розбудови,так і часи часткової і повної руйнації.
Жаботинський Свято-Онуфріївський монастир
4. Джерела підтверджують, що у 1824 році в монастирі бував малий Тарас Шевченко.Бував він тут і дорослим, у 40-х роках 19 століття.У 18-19 сторіччях монастир розширював свої земельні володіння.Монахи серед місцевого населення мали славу добрих землеробів і пасічників.Монастир продавав сільгосппродукцію і продукти бджільництва,з чого мав непогані статки.Працювала навіть монастирська цегельня,яка випускала цеглу з клеймом “ОМ”-Онуфріївський монастир.Період розбудови і економічного зростання протікав до 1917 року.Після відомих подій в Радянській Україні справи монастиря починають іти все гірше і гірше,а в 1928 році монастир закривають.Якщо не рахувати декількох років під час другої світової війни,коли в монастирі жили черниці з Мотриного монастиря,Свято-Онуфріївський монастир до 1972 року простояв пусткою.В цей час його церкву обстежила спеціальна комісія,визнала її як руїну і…споруду стали використовувати як зерносклад,що,як не дивно,врятувало церкву від цілковитої руйнації. (с) Mandrivnic
Жаботинський Свято-Онуфріївський монастир
5. Монастир знаходиться на горі, нам було трохи важкувато велосипедами долати цей підйом.
Жаботинський Свято-Онуфріївський монастир
6. В 2013 році я вже приїздив сюди велосипедом
Жаботинський Свято-Онуфріївський монастир
7. Біля монастиря є ще печери, але ми до них не ходили. Думаю наступного разу доберемось.
Тясмин
8. Річка Тясмин як завжди спокійна
Думанці церква
9. Далі у нас по маршруту село Думанці. Село оточено лісом де восени можна збирати гриби.
Думанці церква
10. Про цю церкву мені нічого не відомо. Знаю що колись була в Думанцях дерев’яна, яка згоріла
Думанці церква
11. А це вже новозбудована, хоч і трохи незвичного вигляду
Думанці знак
12. Знак встановлено нещодавно, свіжі сліди цементу. Тепер точно знатимеш куди вийшов із лісу і де знаходишся
Нечаївка церква
12.В Нечаївці я бував часто, але зі сторони Думанців, якщо їхати вздовж Тясмина заїзжав вперше
Церква Різдва Пресвятої Богородиці Нечаївка
13.  Інформація про церкву взята з сайту.
Церква Різдва Пресвятої Богородиці Нечаївка
14. Інформацію про церкву надав Іван Білопольський:
“Дві таблички на церкві стверджують: перша, що вона збудована в другій половині XVIII ст., друга – що церква є архітектурно-історичною пам’яткою.
Фундаментна частина споруди – новісінька, хоча сама церква відчутно не нова. Поруч із церквою є цегляна будівля незрозумілого призначення – чи то котельня, чи то склад. Перед входом, трошки збоку від нього, влаштовано невеличкий майданчик із кам’яним тином та входом, прикрашеним величезними вазами. В середині майданчика росте старезна верба. Сенс цього невідомий. На церковного подвір’ї є дві могили парафіян. 

15. За словами місцевих мешканців, церкву ремонтували всією громадою, її ж коштом. Жодних серйозних змін не робили, лише “підтримували”: міняли балки (“ось з цього лісу, біля якого церква стоїть, ми й деревину брали”), фарбували, хрести ставили (міняли?).
В інтер’єрі – дуже багато ікон, маленьких, великих, дуже великих. Всі ікони нові, намальовані в Черкасах та в Києві.”

Після Нечаївки вже були Вергуни, потім дорога до Черкас і відпочинок неподалік від АЗОТу.

Не менш цікава подорож   Від Чорного Лісу До Холодного Яру

Comments

comments