Як побувати в двох обласних центрах за один день та ще й все побачити.
Шалом, Одеса, Вінниця, привіт!
Одеса починається з вокзалу, в моєму випадку з черкаського. З Черкас до Одеси ходить аж два потяги, але не взимку, коли один ходять раз в чотири дні, а інший 3 рази на тиждень. Хоча ще є варіант маршрутки чи потягу через Знам’янку.
Від Черкас Одеса всього у 8 годинах подорожі потягом. Коротка ніч і ти на морі. Вокзал одеський вражає розміром і ще тим що тут закінчується колія …
Вокзал побудований у 1954 року, на місці зруйнованого в 1944 році.
Від вокзалу можна сісти на 5 трамвай і приїхати прямо до моря, на Аркадію. Цього року дуже низької температури не було, то ж море там не замерзло.
Тільки от таке намерзання на стовпчики.
Аркадія це візитна карточка міста, до неї самий зручний спуск і підхід.
Навіть в холодний ранок є люди на пляжі.
Курортні міста цікаво дивитись взимку, коли вони пустинні і сонні. Все ніби поставлено на паузу …
П’ятий трамвай вертає нас до вокзалу і ми йдемо до морського вокзалу по вулиці Пушкінській повз Свято-Іллінський чоловічий монастир — православний чоловічий монастир в Одесі, заснований у 1884 році як подвір’я Іллінського скиту на Афоні.
У 1884 році Іллінський скит придбав на Пушкінській вулиці поруч із вокзалом дім, в якому заснував Іллінське подвір’я для допомоги паломникам, які мандрували через Одесу на Афон і в Палестину. У 1890 році була придбана додаткова ділянка для побудови церкви. Зведенням храму опікувався настоятель подвір’я преподобний Гавриїл Афонський. У 1894 році від освятив місце будівництва і заклав перший камінь. Храм побудований протягом 1894–1896 років за проектом архітектора Л. Ф. Прокоповича. Це трипрестольна церква у візантійському стилі. Великий купол церкви розписали на зразок храму Христа Спасителя в Москві.
У 1922 році подвір’я було ліквідовано, а церква діяла до 1928–1932 років. У 1942 році вона відкрилася як парафія, при якій до 1962 року знаходилося Одеське єпархіальне управління. У 1946–1949 роках на подвір’ї жили ченці.
У 1995 році Іллінська парафія була перетворена на монастир. З 1997 року при монастирі розташоване Одеське єпархіальне управління. (с)Вікіпедія
Неймовірного розміру платани
Звісно ж заходжу в одеський дворик
Таки да
Коти не хочуть вірити в те що курортний сезон закінчився і наступила, хоч і південна, але зима.
Будинок Ісаака Бабеля, єврейського письменника, що писав російською мовою, але так смачно, що здавалось ніби це написано на ідіш.
Раджу почитати його, добре описана Одеса початку ХХ століття. Бабеля не оминула хвиля репресій, у травні 1939 року Бабель був заарештований за звинуваченням в «антирадянській змовницькій терористичній діяльності». Бабеля не розстріляли, як це прийнято вважати. Він йшов по етапу і, знесилившись, впав. І його просто залишили помирати на дорозі.
А в будинку цьому він жив з 1909 по 1924 роки.
Одеський національний академічний театр опери та балету — найстаріший оперний театр України.
Відкриття першої споруди театру відбулося 1810 року, але у 1873 році відбулася пожежа, через яку театр згорів. Сучасна будівля зведена 1887 року архітекторами Ф. Фельнером і Г. Гельмером («Бюро Фельнер & Гельмер») у стилі віденського бароко. Архітектура глядацького залу витримана в стилі пізнього французького рококо. Унікальна акустика підковоподібного залу дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени в будь-який куточок залу. Повну реставрацію будівлі театру завершили у 2007 році.
А від театру рукою подати до Думської площі.
А там і Дюк зовсім поруч
Потьомкінські сходи на реконструкції з травня 2016 року.
Не працює і фунікулер
Ведуть сходи прямо до морського порту.
Як не любити Одесу…
В Одесі багато не тільки котиків, а й собачок.
Акваторія скована кригою, але судна її запросто ламають.
Пам’ятник “Дружині моряка” був відкритий на Морському вокзалі Одеси 2 вересня 2002 року в День міста. Пам’ятник зображає молоду жінку, матір, яка стоїть на балконі, тримаючи на руках маленького хлопчика. Вони разом дивляться на морський горизонт в очікуванні корабля з коханим чоловіком і батьком.
Колоритний привоз.
В 12:57 сідаю в регіональний потяг 798 Одеса – Вінниця (пн, чт, сб) і вже в 19:07 прибуваю у Вінницю. Потяг сидячий з не дуже зручними кріслами, але за таку ціну і швидкість то можна і потерпіти.
У Вінниці дуже здивував міський транспорт. Тут він ходить часто і радує станом рухомого складу.
Трамвай у Вінниці можна вважати атракцією. Система ця вузькоколійна, така ж як у Євпаторії, Житомирі, Львові і Молочному.
Рух електричного трамвая було відкрито у Вінниці 28 жовтня 1913 року за маршрутом «Вокзал — Жіноча гімназія» протяжністю 8,6 км. Вже навесні 1914 року збудували другу лінію Миколаївським проспектом до Військового містечка. На двох двоколійних лініях працювало 11 вагонів. На лінії працювали двовісні двосторонні вагони фірми MAN. Один із таких вагонів зараз відреставровано, і він перебуває в депо; інколи, у свята або як екскурсійний, експлуатується на лінії. Інший макет, виготовлений 2003 року на честь 90-ліття трамваю, як пам’ятник встановлений біля трамвайного депо.
Під час війни рух то зупинявся то поновлювався. У радянські часи будувались нові лінії, збільшувалась кількість маршрутів. В 2015 році відкрився новий маршрут №3 “Електромережа – Вишенька”.
У 2007 – 2008 рр трамвайний парк поповнюється 37 вагонами Karpfen Be 4/4 + B4, Mirage Be 4/6 і FFA B4 1960 років випуску б/в з Цюріха (Швейцарія їх подарувала, та ще й доставила безкоштовно), запасні частини та обладнання для їх обслуговування. У листопаді 2009 року, березні і липні 2010 приходять партії з 14, 16 і 18 вагонів Mirage Be 4/6, запасні візки та інші запчастини.15 грудня о 17:00 прибула остання партія з 12 вагонів Mirage Be 4/6 і запчастин до них з Цюріха.
На фото трамвай Be 4/6 Mirage, 1967 року випуску.
На момент подорожі проїзд в трамваї та тролейбусі коштував 3 грн, така ж ціна в Одесі, а в Черкасах на той час було 1.5 грн, в Кривому Розі 2.5 грн.
Вінниця – столиця Рошен.
Водонапірна вежа – один із символів Вінниці, знаходиться на Європейській площі. Споруджена у 1912 році, використовувалась як оглядова вежа та каланча. У 1985 році була проведена реконструкція і вежа почала виконувати функції музею.
Пам’ятний знак Небесній Сотні та Героям АТО відкрили у Вінниці 22 січня 2015 року. Двометрову композицію з граніту та латуні встановлено у Меморіалі Слави на Європейській площі. Відкривали пам’ятний знак близько тисячі вінничан разом із першими особами Вінниці та області. Особисто полотно з меморіального знаку знімали мати загиблого на Майдані у Києві вінничанина Максима Шимка Зоя Кузьменко та Ірина Майборода, сестра командира літака АН-26 Дмитра Майбороди, який розбився у зоні АТО.
Далі попрямував до вінницького державного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. на жаль мокрий сніг не давав зробити більш менш нормальне фото. Використовував об’єктив Kelda 8mm f/3.5 fisheye
Центральна вхідна група в парк з пл. Гагаріна. Сам парк дуже цікавий, але увечері там ходити не було бажання
А далі просто фото вулиць міста.
Храм Покрова Пресвятої Богородиці Київської Архієпархії Української греко – католицької церкви розташований біля центрального автовокзалу по вулиці Київська, неподалік від річки Південний Буг. Храм був закладений у 1993 році. Не помітити його важко, цікава така будівля.
Вінниця наскільки цікаве місто що їхати сюди на пару годин, як то зробив я, немає сенсу. Сюди треба приїжджати влітку, днів так на два – три.
Читати ще про Одещину: