Черкаський район

Даний пост є узагальненням того що можна подивитись мандрівнику в Черкаському районі


Дахнівка
1. Кожного року наприкінці травня, поляна поблизу, колись села, а зараз частини міста Дахнівки вкривається квітами. Безліч ромашок радують око. Та треба зважати що ділянка заболочена і там просто рої комарів.
Білозір'я
2. Село Білозір’я відоме не тільки своїми віниками і тим що аж занадто багато зупинок автобуса що йде з Черкас до ст. ім. Шевченка, а ще й Святопреображенською церквою 1867 року. До речі село одне з найбільших в Україні – тут проживає аж 8506 осіб.
   Мошногіря   Мошногіря
3. Саме біля села Будище знаходиться Мошногір’я – горбисте підвищення на Придніпровській височині, на правобережжі річки Вільшанки, у межах Черкаського та (частково) Городищенського районів Черкаської області. Також неподалік села є пам’ятка природи – вільха і дуб що зрослися поруч, а ще джерело зі смачною і прохолодною водою.
Дубіївка  Дубіївка

4. А в Дубіївці, що за 23 кілометри від Черкас росте два вікових дерева – сосна і каштан. Правда потрохи вони всихають і вже не такі гарні. Поруч ще сосновий ліс де восени можна збирати гриби.
Леськи
5. До утворення штучного моря село Леськи було на нижній терасі правого берега Дніпра серед заплав, піщаних кучугурів та боліт, а потім було перенесене на нове місце, на вищу терасу Дніпра. Воно відбудовувалось по-новому, про що говорить сучасне прямолійне планування. Тож там ніякою старовини не збереглось. За те є пляжі і цей знак )
Мошни         Мошни

Не менш цікава подорож   Ретропоїздка на паротязі ім. Т. Шевченка-Золотоноша-ім. Т. Шевченка

6. Головна окраса села Мошни це Спасо – Преображенська церква. Збудована вона в 1839 році, входила до палацово- пfрковго ансамблю Воронцова. Будівля костелу часів Радзивілів – Потоцьких, XIX сторіччя теж збереглась, але використовується не по призначенню.

Мошни       Мошни
Ще є корпус лікарні збудований самим Городецьким. Село варте уваги, тут ще багато що можна подивbтись, та й Мошногір’я зовсім поруч.
Нечаївка
7. Неподалік Черкас ( 20 км), знаходиться село Нечаївка в лісах біля якого росте багато грибів, а в самому селі збереглась церква Різдва Пресвятої Богородиці, вона збудована в другій половині XVIII ст.
озеро Матусове
8. Руська Поляна,  велике (8080 жителів),  приміське село, яке оточене лісом. І в цьому лісі, неподалік села, знаходиться мальовниче озеро Матусове – улюблене місце відпочинку жителів Руської Поляни.
сагунівка
9. Сагунівку спіткала доля багатьох придніпровських сіл – воно було перенесено на гору, на нове місце. Історичних пам’яток тут годі шукати, а от береги Дніпра приваблять туриста з наметом.
Тубільці
10. У селі Тубільці є дерев’яна церква. Відомо лише, що її попередницю (побудована 1843 року) розібрали, і нову церкву побудували на поч. ХХ ст. Спочатку її будівництво збиралася спонсорувати графиня К.Балашова, спадкоємиця Воронцових, але хотіла назвати новий храм по-своєму; селяни ж воліли лишити стару назву —Миколаївська. Тому графиня дала грошей лише на фундамент.
Хутори
11. Цікавої архітектури церква варта уваги в приміському селі Хутори. Будується вона не один рік, з дзвіниці відкривається шикарний вид на черкаси.
Чубівка
12. Жаботинський Свято-Онуфріївський монастир розташований за 2 км на схід від центру села Чубівка. Від села Думанці до монастиря близько 4.5 км. Добратись сюди можна велосипедом з Черкас. Також можна доїхати громадським транспортом, до села Чубівка ходить автобус, або ж автобусом до Думанців а звідти пішки.

Не менш цікава подорож   Мошни і Мошногірський парк

Всі подорожі Черкащиною

Comments

comments