Рош ха-Шана или Рош а-Шана (ивр. רֹאשׁ הַשָּׁנָה, букв. «голова року») mdash; еврейський Новий рік, которий святують два дні підряд в молодик осіннього місяця тишрей (тишри) по еврейському календарю (випадає на вереснь чи жовтень). З цього дня починається відлік днів нового еврейского року.
У Черкаській області десятки тисяч хасидів приїжджають святкувати Новий рік в Умань на могилу Цадика Нахмана . І от раз на рік місто, як в давнину штетл, нагадує якесь містечко в Ізраїлі – нас тільки все стає колоритно для центру України
Цього року я нарешті вибрався в Умань на це свято
Прилітають вони в Вінницю, Одесу чи Київ а потім на автобусах в Умань

Типова картина для Умані в ці дні

Іврит тут повсюди

Якісь молоді хасиди-хіппі – сиділи собі просто грали на гітарі і серед них була дівчина

Спеціальний тариф

А тут можна безкоштовно випти кави та інших напоїв

Дають без шекелей

Ще й з додатками

… і печиво до напоїв

В хід на територію де були зроблені фото для українців строго про пропускам. Про це ми дізнались трохи пізніше коли ув вечері на одному з постів нас затримали без них. Для входу журналістом потрібна була акредитація, журналістом я не працював і не збираюсь.

і базар

Типова багатоповерхівка в цей час



Всюди сміття

Як у Львові 🙂

Таблички дублюються

Канал в кварталі , там далі в ставки хасиди роблять обряд купання

Якесь дійство на горі , грала музика хасиди веселились

Всюди висять транспоранти і стоять палатки. Багаті хасиди живуть в квартирах, бідні в палатках. В ці дні зазвичай тепло, чого б не пожити в палатці


Невеличка гребля перед ставком

Звичайна уманьська вуличка в період свята

І life:) в темі, спеціальні тарифи до свята

В цьому колишньому складі хасиди моляться



Стрижуться прямо на вулиці викидаючи волосся на тротуар

Вхід на територію де хасиди святкують, по пропускам, журналістам потрібна акредитація, місцеві проходять по прописці. Це все робиться для безпеки хасидів , щоб уманьчани нічого в них не крали, бо такі випадки непоодинокі. Але наша міліція ще ті розгільдяї. Ми пройшли через всі пости і вже коли збирались виходити нас затримали. Грозили райвідділом і все таке. Ну я кажу ок, поїхали. Розкажу як проходив блок-пости і як на мене ніхто не звернув уваги. Сказали шо самий вумний і відпустили 🙂
Ще про Умань
