Орловець

В один жовтневий день ми зробили невелику мандрівку Черкащиною. Відвідали Орловець і Теклине. В першому селі подивились дерев’яну церкву XIX століття в другому млин 1907 року.

Орловець

Орловець
1. Церкву в селі Орловець Городищеньского району Черкаської області з дороги не дуже добре видно. Влітку коли я їхав з станції Цвіткове до Городища я її не помітив хоч і проїзжав поруч. Тепер же ми спеціально сюди приїхали. Село розкинулось в долині, оточене воно пагорбами і витягнуте взовж траси. Доїхати сюди не складно – з Черкас через орловець йдуть автобуси на Городище, Корсунть, Білу Церкву. Зі Сміли ходить приміський автобус до Орловця. Або ж можна спланувати велоподорож зі Сміли чи станції  Цвіткове.
Орловець
2.Місце де було село ще на карті Г. Боплана в далекому 1651 році було позначено як Орлів чи Орлей Ліс. А ще тут збудували перший в Київській губернії цукровий завод.
Орловець
3.Свято-Миколаївська церква, збудована у 1779 році запорізьким козаком Кирилом Половим. Так що це козацька церква. Це одна з майже 40 старовинних дерев’яних храмів, що збереглися на Черкащині. (с) Володимир Чос . Зараз вже меньше церква в селі Чорнявка Черкаського району наприкінці липня 2015 року згоріла.
Орловець церква
4. Зі слів місцевих мешканців, над входом до церкви – зображення святого архангела Михаїла; рік побудови храму чи то 1876, чи то 1886 р. В наш час церква відремонтована коштом заможної людини, що народилася в цьому селі – Любченка Олексія Миколайовича (впливовий податківець).
Джерело
Орловець церква
5. Назар Лавріненко в книзі “Черкащина” ж пише що церква 1889 року. Радує те що вона добре збереглась і до неї є доступ, що не обнесли парканом закривши при цьому вхідну калітку. А ще її зручну фотографувати – її не закривають дерева чи чагарники як це зазвичай буває.
Орловець церква
6. Вид на церкву зі стадіону школи
Мічурін
7. Дивно що на Городищині стоїть пам’ятник не Симиренку а Мічуріну.
Орловець
8. А далі через все село ми пішли до сусіднього села Теклине, де зберігся дерев’яний млин 1907 року,  яке вже Смілянський район.

Не менш цікава подорож   Ромашкова поляна

Comments

comments