Новомиргород

Після колишнього містечка Златопіль я перейшов річку і опинився саме в місті  Новомиргород.

Новомиргород

Новомиргород
1.  Міст через річку Велика Вись.  Міст побудований у 1962 році. Вись не така вже й велика – всього 166 кілометри, але місцями глибина до 40 метрів.
Новомиргород
2. Хмарочос Новомиргорода.  Там за кількасот метрів супермаркет АТБ.  За що я  люблю АТБ так за те,  в якому місті України ти б не був, а товари однакові, що в Черкасах, що в Кривому Розі. До оккупації ми тарились в АТБ у Ялті по черкаськми цінам,  а не барижним кримським.
Новомиргород
3. Тут стояв лисий
Новомиргород
4. Традиційно чим живе район
Новомиргород
5. Будинок культури
Новомиргород
6. Синіх ларьків вже в Черкасах не залишилось, а тут цей привіт із 90-х стоїть.
Новомиргород
7. Тільки поставили на пустирі на якомусь. Хто там кричить що всякі комуністи там це наша історія, почитайте хто такі Косіор, Постишев і Петровський і їх причетність до геноциду українського народу.
Новомиргород
8. Плакат як насмішка над мандрівником який не побоявся “европейських” доріг Черкащини і Кіровоградщини і приїхав в це місто.  Борода нині в тренді )
Новомиргород
9. ІС-3.- радянський важкий танк заключного періоду Другої світової війни, запущений в серійне виробництво в останні його дні і не встиг взяти в ній участь. Тому цю бойову машину частіше вважають одним з перших післявоєнних радянських танків. Абревіатура ІС означає «Йосип Сталін» — офіційна назва серії радянських важких танків випуску 1943–1953 рр. Індекс 3 відповідає третій серійній моделі танка цього сімейства. Через характерні форми верхньої лобової частини корпусу отримав прізвисько «Щука». Каже нам вікіпедія.
Новомиргород
10. Сарай 1913 року в жахливому стані
Новомиргород
11.  Стара будівля лікарні. Комплекс лікарні побудований відомим елисаветградським архітектором Яковом Паученком на кошти Ганни Дмитрян — дочки місцевого грецького купця Михайла Мартакі
Новомиргород
12. Сумно, що вона, як і майже всі старі будівлі в Новомиргороді і Златополі в жахливому стані.
Новомиргород
13. Саме вона, Ганна Дмитрян, отримавши спадщину померлого батька, стала фундаторкою цієї лікарні, і саме їй мешканці міста мають завдячувати, що лікарня була побудована такою вишуканою і була так вдало розташована. Адже від багатьох невдалих проектів лікарні фундаторка відмовилась. Прикметно,що при будівництві лікарні була залучена праця місцевих будівельників і використані місцеві будматеріали. Будіництво велося з1910 по 1912 рік. (c) mandrivnic
Новомиргород
14. Будівля  руйнується як від атмосферних опадів так і від місцевих мешканців.
Новомиргород
15. Поки в історичній будівлі Новомиргорода є якась установа доки вона і ціла. Тільки її переводять в інше місце – хана будівлі.
Новомиргород
16.  З дороги пам’ятка ще більш-менш пристойно виглядає
Новомиргород
17. Недобудований гуртожиток недалеко від лікарні

Не менш цікава подорож   Кіровоградський дендропарк

Новомиргород

18.  Надпис на гуртожитку “ЗА КПУ. КОМУНІСТИ СПАСІТЬ УКРАЇНУ. СІМОНЕНКО ПРАВ ”
Новомиргород
19. Старенький сарайчик біля лікарні
Новомиргород
20. Будинок лікаря, вигляд з двору. Будинку повезло, в ньому поки ще є мешканці
Новомиргород
21. А лікарні ні …
Новомиргород
22.
Новомиргород
23.
Новомиргород
24. Іллінська церква 1766 року побудови. Реконструкція йде вже давно і досить повільно. хоча якщо порівнювати з фотографіями 2012 року то прогрес є.
Новомиргород
25. Раніше в самому Новомиргороді було 5 церков. Вціліла тільки ця.
Новомиргород
26. Поховання на території церкви.
Новомиргород
27. Церква – найдавніша будівля Новомиргорода, знаходиться на південно – західній околиці, досить таки віддалена як від автостанції так і від залізничного вокзалу.
Новомиргород
28.  Щоб добратись від церкви до вокзалу в мене було 45 хвилин, але через ожеледь я не міг бігти чи йти швидко  і не встигав  на дизель.  Встигнути на дизель дуже хотілось, не хотілось йти через все місто на автостанцію і там ще 3 години чекати автобусу. Коли вже до вокзалу залишалось кілометри 2, а часу хвилин 10, я перших зустрічних чоловіків на Жигулях, що стояли палили біля магазину, попросив підвести мене до вокзалу за 30 грн, звісно вони погодилиись і вже через 5 хвилин я стояв біля каси. Дизель ще й запізнився хвилин на 5.
Новомиргород

29. Вокзал міста Новомиргород. Незабаром приїде дизель Помічна – станція імені Шевченка і він стане порожнім. А мене чекатиме ще пересадка в Смілі  на дизель ст. ім. Шевченка – Гребінка …

Не менш цікава подорож   Долинська: місто недобудов

Кіровоградщина в записах

Златопіль

Урочище Каскади

Comments

comments