Новомиргород

Після колишнього містечка Златопіль я перейшов річку і опинився саме в місті  Новомиргород.

Новомиргород

Новомиргород
1.  Міст через річку Велика Вись.  Міст побудований у 1962 році. Вись не така вже й велика – всього 166 кілометри, але місцями глибина до 40 метрів.
Новомиргород
2. Хмарочос Новомиргорода.  Там за кількасот метрів супермаркет АТБ.  За що я  люблю АТБ так за те,  в якому місті України ти б не був, а товари однакові, що в Черкасах, що в Кривому Розі. До оккупації ми тарились в АТБ у Ялті по черкаськми цінам,  а не барижним кримським.
Новомиргород
3. Тут стояв лисий
Новомиргород
4. Традиційно чим живе район
Новомиргород
5. Будинок культури
Новомиргород
6. Синіх ларьків вже в Черкасах не залишилось, а тут цей привіт із 90-х стоїть.
Новомиргород
7. Тільки поставили на пустирі на якомусь. Хто там кричить що всякі комуністи там це наша історія, почитайте хто такі Косіор, Постишев і Петровський і їх причетність до геноциду українського народу.
Новомиргород
8. Плакат як насмішка над мандрівником який не побоявся “европейських” доріг Черкащини і Кіровоградщини і приїхав в це місто.  Борода нині в тренді )
Новомиргород
9. ІС-3.- радянський важкий танк заключного періоду Другої світової війни, запущений в серійне виробництво в останні його дні і не встиг взяти в ній участь. Тому цю бойову машину частіше вважають одним з перших післявоєнних радянських танків. Абревіатура ІС означає «Йосип Сталін» — офіційна назва серії радянських важких танків випуску 1943–1953 рр. Індекс 3 відповідає третій серійній моделі танка цього сімейства. Через характерні форми верхньої лобової частини корпусу отримав прізвисько «Щука». Каже нам вікіпедія.
Новомиргород
10. Сарай 1913 року в жахливому стані
Новомиргород
11.  Стара будівля лікарні. Комплекс лікарні побудований відомим елисаветградським архітектором Яковом Паученком на кошти Ганни Дмитрян — дочки місцевого грецького купця Михайла Мартакі
Новомиргород
12. Сумно, що вона, як і майже всі старі будівлі в Новомиргороді і Златополі в жахливому стані.
Новомиргород
13. Саме вона, Ганна Дмитрян, отримавши спадщину померлого батька, стала фундаторкою цієї лікарні, і саме їй мешканці міста мають завдячувати, що лікарня була побудована такою вишуканою і була так вдало розташована. Адже від багатьох невдалих проектів лікарні фундаторка відмовилась. Прикметно,що при будівництві лікарні була залучена праця місцевих будівельників і використані місцеві будматеріали. Будіництво велося з1910 по 1912 рік. (c) mandrivnic
Новомиргород
14. Будівля  руйнується як від атмосферних опадів так і від місцевих мешканців.
Новомиргород
15. Поки в історичній будівлі Новомиргорода є якась установа доки вона і ціла. Тільки її переводять в інше місце – хана будівлі.
Новомиргород
16.  З дороги пам’ятка ще більш-менш пристойно виглядає
Новомиргород
17. Недобудований гуртожиток недалеко від лікарні

Не менш цікава подорож   Похід вихідного дня поблизу Світловодська

Новомиргород

18.  Надпис на гуртожитку “ЗА КПУ. КОМУНІСТИ СПАСІТЬ УКРАЇНУ. СІМОНЕНКО ПРАВ ”
Новомиргород
19. Старенький сарайчик біля лікарні
Новомиргород
20. Будинок лікаря, вигляд з двору. Будинку повезло, в ньому поки ще є мешканці
Новомиргород
21. А лікарні ні …
Новомиргород
22.
Новомиргород
23.
Новомиргород
24. Іллінська церква 1766 року побудови. Реконструкція йде вже давно і досить повільно. хоча якщо порівнювати з фотографіями 2012 року то прогрес є.
Новомиргород
25. Раніше в самому Новомиргороді було 5 церков. Вціліла тільки ця.
Новомиргород
26. Поховання на території церкви.
Новомиргород
27. Церква – найдавніша будівля Новомиргорода, знаходиться на південно – західній околиці, досить таки віддалена як від автостанції так і від залізничного вокзалу.
Новомиргород
28.  Щоб добратись від церкви до вокзалу в мене було 45 хвилин, але через ожеледь я не міг бігти чи йти швидко  і не встигав  на дизель.  Встигнути на дизель дуже хотілось, не хотілось йти через все місто на автостанцію і там ще 3 години чекати автобусу. Коли вже до вокзалу залишалось кілометри 2, а часу хвилин 10, я перших зустрічних чоловіків на Жигулях, що стояли палили біля магазину, попросив підвести мене до вокзалу за 30 грн, звісно вони погодилиись і вже через 5 хвилин я стояв біля каси. Дизель ще й запізнився хвилин на 5.
Новомиргород

29. Вокзал міста Новомиргород. Незабаром приїде дизель Помічна – станція імені Шевченка і він стане порожнім. А мене чекатиме ще пересадка в Смілі  на дизель ст. ім. Шевченка – Гребінка …

Не менш цікава подорож   Олександрійсько - Світловодська сотка

Кіровоградщина в записах

Златопіль

Урочище Каскади

Comments

comments