Бакаївка

Бакаївка це місце зростання рідкісної рослини шафрана сітчастого. Також в селі знаходиться Красногірський жіночий монастир

Бакаївка
1. Бакаївка село поблизу Золотоноши.  Фактично майже біля околиці містечка.  Громадський транспорт сюди не заїзжає, але пішки від АС-3, що в центрі Золотоноши можна спокійно дійти меньше ніж за годину. Біля села ж знаходиться мальовниче Бакаївське урочище.   На світлині вид на Свято-Покровський Красногірський жіночий монастир з пагорба поблизу Драбівського кільця.
Бакаївка
2.  Заповідне мальовниче урочище Бакаївське знаходиться в заплаві річки Золотоношки. В ньому росте  багато різних рідкісних рослин.
Бакаївка
3. Одна з них це Шафран  сітчастий (Crocus reticulatus Steven ex Adam)
Бакаївка
4. Це багаторічна трав’яниста рослина заввишки 8 – 30 сантиметрів. Поширений у степовій та лісостеповій зонах. Росте на цілинних степових ділянках, серед чагарників, на узліссях байрачних дібров і в дібровах.
Бакаївка
5. На жаль кожен рік чисельність їх зменшується через спалювання трави, випасання худоби та збирання на букети. Місцеві селяни як завжди банально засмічують місце де живуть. Всюди по Україні околиці сіл схожі на смітники, від чого і страждає природа.
Бакаївка
6. Кожному з нас треба пам’ятати, що коли ми збираємо, продаємо  або купуємо первоцвіти, то наближаємо їх загибель. Їхня доля залежить від кожного з нас. Краще всього просто ними милуватись і фотографувати на згадку.
Бакаївка
7.  За порушення Порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу занесених до Червоної книги України, або таких, які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на суму від ста (1700 грн.) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Не менш цікава подорож   Золотоноша - Кедина Гора - Панське

За порушення чи погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження, накладається штраф за статтею 90 КупАП на громадян від двадцяти (340 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти (510 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.
Бакаївка
8. Крім того, за один екземпляр незаконної добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 грн. у залежності від виду.
Бакаївка
9. Схил на якому ростуть крокуси
Бакаївка
10. Поширена рослина наших лісів – ряст
Бакаївка
11. Крокусові схили
Бакаївка
12. Річка Золотоношка тут тече утворюючи мальовничі пейзажі
Бакаївка
13.  Назва села Бакаївка, я так думаю пішла від слова бакай, що значить річкова протока, проран в плавні, в очеретах; яма в річці або ставку; наповнена водою вибоїна.  В Полтавській області бакаями називають ями, наприклад вибоїни на дорозі. А можливо назва села пішла від прізвища.
Бакаївка
14.  Красногірський монастир православна обитель УПЦ МП , належить до Черкаської єпархії
Бакаївка
15. Кам’яний Спасо-Преображенський собор був побудований у  1767 – 1771 роках за проектом українського архітектора Івана Григоровича-Барського за кошти святителя Софронія, єпископа Іркутського
Бакаївка
16. Відлюдне життя на території нинішнього монастиря започаткував чернець із Константиниполя, зараз же тут жіночий монастир.
Бакаївка
17. З 1790 року обитель жіноча. У 1922 році більшовики пограбували монастир викинувши  понад 700 черниць і послушниць на мороз. З приходом нацистів обитель відновила  свою роботу і з листопада 1941 року і понині
Бакаївка

Не менш цікава подорож   Від Пальміри до Гельмязова

18.   Я був в неділю, ще й у свято то людей було дуже багато, все було заставлене автомобілями і автобусами.  А як там весною почитати можна нижче

Ще про Золотоніський район почитати можна нижче

Бакаївка – Кропивна – Деньги

Золотоноша

 

Comments

comments